Четвер, 27 липня 2017 22:13

Справи бюджетні

Щороку депутати міської ради в листопаді-грудні планують бюджет наступного року, а щопівроку приймають звіт по виконанню бюджету, а от якість виконаних робіт все більше викликає незадоволення.

Отож, на 1 засіданні шостої сесії Галицької міської ради сьомого скликання депутати вислухали звіт по бюджету за перші півроку 2017. До самого звіту бюджету звісно було кілька запитань, але це практично нічого у порівнянні з запитаннями до виконавців робіт. Зокрема, це стосується робіт КП "Галичводоканал" та стану території після проведення води в районі Заріки. Саме тому було дано пропозицію на наступному засіданні сесії прослухати звіт директора КП "Галичводоканалу" Нагірняка Л. Б. щодо пророблених робіт.

Формування бюджету відбувається в останні місяці року і цей процес дещо відмінний від того, ніж ми звикли вдома, оскільки коли в перше зіштовхуєшся з сумами, що дуже сильно відрізняються від сум у сімейному бюджеті, то починаєш придиратись до кожної цифри. Адже є якась звичка на рівні підсвідомості стверджувати, що бюджет деребанять. Та коли сідаєш хоча б раз за планування дій на цілий рік, усвідомлюєш, що критика штука класна, а от холодний розум все ж краще і реальне розуміння обігу коштів в масштабах міста відсуває на другий план голосні промови.

Замість чого треба визначати пріоритетність завдань, з урахуванням, що цим займається безпосередньо рада, у якій 26 депутатів з різних політичних сил, у нашому випадку їх 5. Кожен має свій округ і, як ми звикли бачити у ВР, більшість намагається думати здебільшого про нього. У випадку ж такого міста, як Галич, це дещо не має логіки. Бо такої розкоші як мільярди нема, а от проблем достатньо, таких як водопровід на Заріку, вуличне освітлення, дороги, очищення свердловин, тощо. І тут питання вже не постає світло чи вода: звичайно, що першочергово виграє останнє. І по суті депутати з тих округів можуть прозвітувати своїм виборцям, що вони домоглися продовження робіт, мобілізуючи туди усі можливі ресурси.

Але багато проблем виникає вже протягом року, коли роботи ведуться і вже до них виникають питання. Найбільш незадовільною на думку депутатів є якість виконаних робіт КП "Галичвовдоканал". Останнім часом між депутатами та директором виникає все більше конфліктів, як на пленарних засіданнях, так і на комісіях. З одного боку, роботи ведуться і кошти йдуть, з іншого – естетичного задоволення від них немає ніякого. На усі намагання пояснити вимоги депутатів до підприємства закінчуються черговим звинуваченням у нерозумінні ними складності сьогоднішніх умов роботи КП. Тож, рішення про звітування комунального підприємства за півріччя виглядало логічним. Що представлять на розгляд депутатам – неабияк цікаво, бо акти виконаних робіт – одне, а фактичність – інше. Тож чекаємо з нетерпінням розвитку подій.

До слова, з інформацією про виконання бюджету Галицької міської ради за І півріччя 2017 року можна ознайомитись тут: Інформація про виконання бюджету Галицької міської ради за І півріччя 2017 року.

Прочитано 791 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla