Четвер, 24 серпня 2017 12:58

Урочиста сесія міської ради Галича до Дня Незалежності

Урочисто у вишиванках під гімн України було відкрито позачергову сесію Галицької міської ради.

На ній була присутня делегація з шести депутатів різних політичних сил міста Радеберг (Німеччина) та мешканці м. Галич. На сесії було піднято питання децентралізації, зокрема готовність громади Галича об’єднатись у громаду.

Голова міста коротко ознайомив присутніх з історичними фактами надання Галичу Магдебурзького права та причини, котрі затримали створення Галицької громади.

Поділитись досвідом представника заступника бургомістра Раденберга, котрий привітав галичан та всіх українців з святом Незалежності та зазначив, що їм як представникам Східної Німеччини зрозумілі усі труднощі, з якими українці зіштовхнулись після розпаду Радянського Союзу.

Оплесками привітали депутати слова гостя: "Через кілька тижнів ми також святкуватимемо 27 роковини воз’єднання Німеччини і ми вдячні долі за щастя нашої єдності і миру. Але нам ніколи б не спало на думку, що так скоро у Європі знову дійде до війни і руйнувань. Ми перебуваємо у скорботі і поділяємо з вами скорботу за кожного сина вашої країни, який віддав своє життя за мир і спокій у всій Європі, загинувши у бою, бувши вбитими російською солдатнею. Це не тільки ваша війна.  Ваші чоловіки захищають не тільки Україну, вони захищають народи Європи. За це вам належить по праву подяка і наше визнання."

У своїй промові він також зазначив: "Шлях у майбуття буває довгим. Для цього потрібні доброзичливі друзі, бажання вчитися і готовність переймати те, що вже себе зарекомендувало і що добре працює. Тепер, коли шляхи відкриті, уже навіть візи не стають на заваді, кожен повинен знайти свій шлях. І шлях цей лежить до Європи і до демократичної перспективи. І звичайно ви маєте повне право покликатися на традицію Галицького королівства. Бо з 1253 року Галицьке королівство було повноцінною європейською державою. Пам’ятайте про історію і черпайте з неї сили для майбутнього.

І сьогодні теж вартує згадати, чому ми надаємо такого великого значення такої ваги спогадам про Магдебурзьке право. Магдебурзьке право було справжньою іскрою свободи для вільних міст і допомагали звільнитися їм від феодальних середньовічних утисків. 650 років Магдебурзького права міського самоврядування у м. Галичі... На що перетворилися ці вільні міста лише за 50 років московитської диктатури? В межах міста міським громадянам оце міське самоврядування надавало право на особисту свободу, священне право приватної власності, недоторканість життя, гарантована, врегульована економічна підприємницька діяльність. Зі звичайного економічного торговельного регулювання розвинулось справжнє політичне право як повне право міського самоврядування. І тому громадянське суспільство вільних європейських міст могло розвиватись не зважаючи на феодальні утиски. Це було справжньою перемогою всього людства"

На закінчення сесії сторони обмінялись подарунками та зробили спільні фото.

Прочитано 691 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар