Субота, 25 листопада 2017 12:54

Лікарі як на вітрині

З нового року українці будуть обирати лікаря для себе і своїх дітей.

Про це ми дізнались від педіатра Галицької центральної районної лікарні під час чергового огляду.

Отож, що нового буде в педіатрії в новому році?

Україна поступово йде шляхом впровадження реформ. Для більшості ці процеси здаються безнадійними та непотрібними, а соціальні мережі вибухають від лякливих матеріалів щодо нововведень. Та мало хто пояснює основну суть – ми і так на дні управління державними процесами, система себе вичерпала і продемонструвала, що нічого позитивного принести в наше життя неспроможна. Тож боятися хоча б спробувати щось змінити – це означає забрати можливість не тільки у дітей, а й у нас спробувати нового життя.


Тож, Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект щодо медичної реформи, яка стартує вже з наступного року. Реформа передбачає запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я – перехід від фінансування медзакладів згідно кошторису до оплати державою фактично наданої медичної допомоги конкретній людині. Такі зміни відбудуться поки що на рівні первинної ланки.

Буде створено Національну службу здоров’я (спеціальний орган виконавчої влади), яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям-ФОПам за надання меддопомоги людям. Фінансування проходитиме виключно за кількістю пацієнтів. Усе, що потрібно буде зробити українцю – це обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування, незалежно від вашої прописки. Відмовити вам лікар права мати не буде, тільки у випадку якщо в нього вже є 2000 пацієнтів. Укласти угоду чи змінити лікаря у випадку вашого переїзду чи незадоволення рівнем обслуговування ви можете у будь-який зручний для вас час. Ця категорія лікарів надає вам повністю безкоштовно такий перелік послуг, як необмежена кількість консультацій, профілактичні огляди, базові аналізи та направлення до лікарів-спеціалістів, видача довідок та листів непрацездатності, рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з невеликою доплатою.

Відповідно до кількості пацієнтів, з якими укладено угоди, медичні заклади, лікар-ФОП отримають кошти згідно встановлених тарифів.

Такий підхід до оплати послуг забезпечить встановлення єдиних стандартів надання медичної допомоги.

Фінансування поліклініки, де працює лікар, амбулаторії чи лікаря-ФОПа буде відбуватись з державного бюджету і не залежатиме від фінансової спроможності місцевої громади чи прихильності місцевих чиновників. Воно залежатиме виключно від кількості громадян, яким в медзакладах надали допомогу. Варто відмітити, що і громади можуть сприяти поліпшенню умов медичних закладів, адже вони залишаються їхніми власниками.

"Лікарі як на вітрині", - наголосила наш педіатр. І вона цілком права, адже кількість угод напряму впливає на заробітну плату лікаря, а відтак і на його уважність до вашого здоров’я. Що тут страшного і поганого?..

Прочитано 747 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар
jtemplate.ru - free extensions Joomla