Статьи и обзоры nachodki.ru
Середа, 25 березня 2020 11:18

Призерами Всеукраїнських змагань зі спортивних туристських походів стали галичани

Для чого люди вирушають в гори? Щоб отримати незабутні враження та яскраві емоції, чи просто мріють про мандри з цікавими пригодами?

Як не дивно, але відповідь на це питання потрібно шукати саме там, в горах, де життя набуває нового сенсу, і де людина отримує силу та енергію, яку випромінюють величні вершини. Проте існують в світі туристи, які вирушають в гори, ще й для того щоб позмагатись.

Щорічно Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проводяться Всеукраїнські змагання зі спортивних туристських походів з учнівською та студентською молоддю. Метою проведення цих змагань є організація змістовного активного відпочинку, популяризація здорового способу життя та пропаганда спортивного туризму, підвищення рівня туристської майстерності учасників змагань, визначення найсильніших туристських спортивних груп. Івано-Франківську область у номінації піших туристських походів першої категорії складності представляла команда Галицької філії Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Учасниками команди були гуртківці: Юрій Михайловський, Зіновій Лопацький, Роман Куйбіда, Назар Потопляк, Вікторія Пришляк та Катерина Бойчук. Керівники команди - Олег Хом'як та Василь Возняк.

Для участі у Всеукраїнських змаганнях нашими туристами було проведено похід в районі Покутсько-Буковинських Карпат та Східних Горган. За сім днів (31.07. – 06.08. 2019 р.) було підкорено 13 вершин, 9 полонин, 4 перевали і понад 135 км шляху. Маршрут, учасники походу проходили вперше, тому вдалося значно розширити їхні знання про Карпати. Юні туристи поглибили досвід участі в пішохідних туристських походах, набули нових знань та навиків, змогли вдосталь насолодитися чудовими карпатськими краєвидами, ознайомитись зі звичаями побутом та традиціями місцевого населення. Даний маршрут дав можливість на практиці перевірити здобуті під час занять у гуртках знання та практичні вміння дітей і довів їм необхідність та практичну користь таких занять. Часто доводилось долати різноманітні перешкоди, стрімкі схили, заболочені ділянки, лісові завали, кам'яні розсипи, гірські струмки та річки. Незважаючи на це група повністю здолала запланований маршрут у повному складі. Нагородою за зусилля, для наших туристів стало зайняте третє місце у змаганнях та ІІІ спортивний розряд з пішохідного туризму. На даний час це найвище досягнення гуртківців Галицької філії ОДЦТКУМ на Всеукраїнському рівні.

В. Возняк

Прочитано 937 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x