Бесплатные шаблоны Joomla
Субота, 24 березня 2018 22:42

У Галичі провели навчальний семінар для дружин та матерів учасників АТО

Навчальний семінар для дружин та матерів учасників АТО пройшов 23 березня у приміщенні міської ради м. Галич. Організувала і провела даний захід Координаційна рада з питань душпастирства у кризових ситуаціях Патріаршої Курії УГКЦ у співпраці з Центром допомоги учасникам бойових дій в особі пані Оксани Пашинської.

Про це повідомила у групі Координаційної ради адміністративний асистент Іванна Гудь, організатор семінару та координатор напрямку служіння для дружин та матерів учасників АТО.

Фаховими доповідачами даного семінару були практичний психолог з багаторічним досвідом служіння п. Ірина Вишинська, яка розкрила теми травм, вміння правильно спілкуватися, виробляння добрих звичок і вирішення конфліктів, які виникають після повернення бійця з АТО.

З темою алкоголізму та співзалежності виступив духівник цієї групки взаємодопомоги, всесвітліший отець Ярослав Рохман.

Організатором семінару і координатором напрямку служіння для дружин та матерів учасників АТО є Іванна Гудь, адміністративний асистент Координаційної ради.

Нагадаємо, що нещодавно у Галичі відбувся практичний семінар-тренінг для священнослужителів.

 

Довідково:

Відповідно до рішення Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, при Патріаршій курії Церкви створено координаційну раду з питань душпастирства в критичних ситуаціях, яка поєднуватиме можливості Церкви та її вірних з потребами військових та тимчасово переміщених осіб.

Як пояснив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму відеоблозі на "Живому.ТБ", Синод вирішив створити таку раду, щоб зробити допомогу в сфері військового капеланства, у сфері душпастирства охорони здоров’я, у сфері волонтерства і активності мирян якомога більш ефективною і скоординованою.

Кінцевою метою, яку ставить перед собою Координаційна рада з питань душпастирства у кризових ситуаціях Патріаршої Курії УГКЦ, на чолі з Преосвященним Владикою Богданом (Манишиним), єпископом-помічником Стрийської єпархії, який є керівником Ради, є створення "Всеукраїнської мережі навчально-духовних центрів для дружин та матерів, вдів учасників АТО".

Станом на сьогодні за 2016 – 2017 у всіх єпархіях та екзархатах проведено навчальні семінари першого рівня, де розглянуто теми психологічної травми, посттравматичного стресового розладу та зросту, депресія, пережиття втрати, суїцидальна поведінка та її запобігання. За 2017 рік розпочато проведення навчальних семінарів другого рівня, де дружин вчать пам’ятати і піклуватися про себе, уникаючи емоційного та фізичного вигоряння, ще однією темою є ресурси та базові потреби.

Вже започатковано функціонування груп взаємодопомоги у Запоріжжі, Полтаві, Одесі, Новому Роздолі, Бродах та Івано-Франківській області аж у трьох місцях – Івано-Франківськ, Галич, Тисмениця, де дружини та матері учасників АТО мають можливість збиратися двічі на місяць. Координатором в Івано-Франківській архієпархії Координаційної ради з питань душпастирства у кризових ситуаціях, як і груп взаємодопомоги є о. Ярослав Рохман.

Паралельно функціонування групи взаємодопомоги для дружин та матерів Координаційною Радою ведеться щоквартальне навчання для лідерів таких груп.

Прочитано 1344 раз

Останні новини

В місті Галич трапилась ДТП

На автошляху Н-09 в місті Галич трапилася дорожня пригода  Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x