Шаблоны Joomla 3 тут
Понеділок, 15 серпня 2016 15:26

Чому дітям Сходу

Нещодавно запитали в мене, як давно ми займаємося допомогою дітям зі Сходу. Хм, мені важко відповісти. Все починалося з якихось хаотичних дзвінків звідти від незнайомих людей, котрі не просили коштів чи їжі, а хоч який-небудь одяг: «Нам немає у що одягати дітей, особливо маленьких», - якось відчайдушно і безнадійно промовила в трубку жінка, ім’я якої я, чесно, не пам’ятаю.

Так і почалося. По краплині. Спочатку в мами просила коштів на відправку, потім галичани та українці з-за кордону почали зносити разом з речами для наших захисників і дитячі. І речей стало забагато, треба було вирішувати, що робити. Ми вчиняли по-різному. Коли роздавали переселенцям, коли сім’ям атовців, коли разом з відправкою для солдат закидали речі і для цивільних.

Готуючи ось цю відправку до смт Мангуш, в мене хтось запитав: «Навіщо ви туди то відправляєте?».

У мить таких запитань охоплює якесь тотальне безсилля. Щось на кшталт – невже знову треба пояснювати чому?!!

Ми відправляємо речі дітям, у яких батьки хороші і, можливо, не дуже. Але мене цікавлять діти! У чому вина дітей? Пам’ятаєте, як у Достоєвського, дитина - то було святе створіння!

І коли на Сході просто йде злива, мені страшно читати від Інни, що її дитина боїться. Мені боляче думати, що там знову і знову здригатимуться стіни не від небесного граду, і ті діти так і не зможуть зрозуміти, чому це відбувається, і хто здатен зупинити цей жах.

Тому, коли питаєте, навіщо ми робимо насправді такі дрібниці для дітей Сходу, згадайте про свою дитину і як боляче вам, якщо раптом упала. Я вже мовчу про війну, розвалені домівки, розхитані нервові системи та розірвані долі.

Але якщо до вас все одно не дійшло, то просто промовчіть, бо ні грошей, ні речей, а тим паче допомоги у вас ми не просимо і не чекаємо!

Особисто від себе хочу подякувати галичанам, які поділилися дитячою літературою, та усім укропівцям з багатьох районів області, котрі так швидко та дружньо зорганізувалися, зібрали, передали речі, взуття, іграшки, книжки, канцтовари для діточок Сходу. 

А.С.

Прочитано 1090 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x