nachodki.ru интернет-магазин
П'ятниця, 30 червня 2017 01:38

Шкідлива доброта

Досить часто, особливо у весняно-літній період, до Галицького центру реабілітації диких тварин звертаються з запитанням, що робити, коли знайшли або побачили дитинчат диких звірів і птахів. Бувають випадки, коли таких тваринок "рятують", що, насправді, робити не слід.

Гуляючи лісом чи парком та побачивши малят, люди розцінюють їх як об’єкт для негайного "порятунку". Така надмірна турбота зазвичай є хибною і призводить до погіршення ситуації. В результаті такої "опіки" маля опиняється у вас вдома, і не знаючи всіх тонкощів його доглядання ви йому напевно нашкодите, що може призвести до його загибелі.

Найчастіше така ситуація типова для маленьких пташенят. Весняно-літній період – це час, коли нове покоління пташенят підростає і вчиться літати. Під час таких навчань пташенята невпевнено почувають себе в польоті, швидко втомлюються і сідають відпочити прямо на землю. Якщо ви стали свідком такої ситуації, найкращий вихід – не підходити близько і не чіпати його. Єдина користь, яку ви можете принести – це забрати пташеня, якщо воно неподалік від проїжджої частини або в місцях, де є багато собак чи котів.

Доволі рідше в таку ситуацію потрапляють звірята (косуленята, зайченята, білченята).

Такий вияв людської "доброти" призвів до появи у Центрі реабілітації диких тварин двох новонароджених косуль. Побачивши наближення людини, доросла косуля, маючи на меті відвернути увагу від дитинчат, побігла в іншому напрямку. Людська необізнаність призвела до того, що малята осиротіли.

Тож, не прирікайте диких тварин до життя в неволі, адже вигодувана людиною вона вже не зможе повернутись у дику стихію, бо втрачає основні природні інстинкти.

Прочитано 1223 раз

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x