Интернет-магазин nachodki.ru
Субота, 13 травня 2017 16:47

Польова експедиція науковців ГНПП в урочище Діброва

Науковці Галицького національного природничого парку провели експедицію до заповідного лісового урочища Діброва. Урочище Діброва - одне з небагатьох осередків старовікових дібров нашого краю, що відзначається надзвичайно багатим рослинним і тваринним різноманіттям.

Це одне з небагатьох уцілілих клаптиків еталонних дібров краю, де збереглися сторічні насадження дуба звичайного та дуба північного, а вздовж правого берега Лімниці зустрічаються дерева дуба звичайного, дуба північного, явора, липи серцелистої, верби, яким більше ста років. В урочищі прокладена еколого-пізнавальна стежка “По Діброві”. На маршруті зустрічається багато ділянок, цікавих для детального огляду й вивчення допитливими натуралістами, а також, пам’ятки історії та культури. З рідкісних тварин тут зустрічається довгохвоста сова, пугач, та борсук, а з рослин – лілія лісова, цибуля ведмежа, гніздівка звичайна, любка дволиста, любка зеленоквіткова, коручка пурпурова та ін.

Основна мета поїздки – інвентаризація мікрооселищ ксилобіонтів, які населяють дубові дупла, а також закладання нових постійних пробних площ в дубових та вербових угрупованнях урочища. Крім того, було виявлено нові популяції ведмежої цибулі та підсніжника звичайного.

Ентомолог Андрій Заморока здійснює опис пробної площі.

 Закладання пробної площі.

Квітка копитняка європейського.

Сухі дуплаві дерева - типові оселища різних ксилобіонтів

Граб звичайний.

Зірочник лісовий.

Ботанік Ірина Дмитраш-Вацеба робить описи і заміри нової популяції цибулі ведмежої.

Зеленчук жовтий.

Живокіст Бессера.

Земляна ентомологічна пастка.

Медунка темна.

Джерело: Галицький НПП

Прочитано 4157 раз

Блоги

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x