Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.
П'ятниця, 18 березня 2016 17:58

Відпочинок європейського рівня

У житті завжди є вибір, у цьому і є його краса. Ми щодень обираємо абсолютно все: радіти-сумувати, любити-розбивати, посміхатися-марніти, чорна або біла сорочка, яка зачіска, якою бути людиною і чи бути нею взагалі, створювати щось чи руйнувати чуже, будувати майбутнє чи зависати у глибинах негативного "все пропало".

Приклад, як маленькі зміни на березі річки можуть впливати на всю Україну, а може з часом і на цілий світ, нижче:)

Багато хто вже зупиняв автівку на мості через р. Лімниця і зазирав у лівий бік, де ведуться будівельні роботи. А соціальними мережами ходять світлини, пронизані передчуттям чогось грандіозного. Чого саме, дізнавалися ми сьогодні у два етапи.

Перший - безпосередньо виїзд у рекреаційну зону, і другий – розмова з керівником у Центрі реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку, засступником директора у Галицькому НПП та головою організації у ЕСОHalich – Wildlife Rehab Реабілітація дикої природи Володимиром Бучко.

Звідки ідея?

Ідея створити на березі р. Лімниця відпочинкову територію європейського рівня народилася у Володимира ще декілька років тому. Але на шляху її реалізації увесь час поставали різні перепони. Зрушилася справа з місця завдяки слуханням на громадській раді при РДА. Тоді Володимиру вдалося захистити свій проект, наголошуючи, що з року в рік використання екологічних коштів є м’яко кажучи не раціональним. Завдяки цьому на проект було виділено з екологічного фонду району 150 тисяч гривень.

А далі…

А далі плідна робота і ми, жителі району, бачимо практично на 90% виконану ідею. 

Відкривати сезон Галицький НПП планує у травні. До того часу усі альтанки та бесідки матимуть смітничок та мангал. Також планується створення волейбольного майданчику з пісочним покриттям та автостоянки. Саме зараз для цього на території відбувається вирізка кущів та збір сміття (а його там за роки зібралося чимало…). Територією також будуть розміщені інформаційні стенди.

«Людям хочеться європейських умов відпочинку. Місця, де чисто, безпечно для них та дітей, спокійно і корисно», - наголошує п. Бучко, розповідаючи плани на майбутнє. Адже Галицький НПП бачить тільки розвиток даної території та її розширення вниз по течії річки Лімниця. Що дасть змогу проводити фестивалі, зелені табори, еко-форуми, тощо, залучаючи таким чином більше туристів та інвесторів до району.

Попри це, даний проект несе в собі боротьбу ще з двома екологічними проблемами – зсуви берега та сміття.

Так, народилася ідея спрямувати течію джерела у спеціально створені дерев’яні лотки на території рекреаційної зони, що забезпечить збереження берегу річки. 

А про сміття, якщо чесно, навіть починати не буду. Особливо після того, як біля самого жолоба лежала бляшанка і ще одну я знайшла, коли залізла вище джерела. Звідки вона там взялася важко зрозуміти. Бо туди залізти складно, не то, щоби сидіти й пити…

Чи дороге задоволення?

Цінова політика за відпочинок у рекреаційній зоні сказати смішна – це нічого не сказати. Від 5 грн з людини у випадку, якщо ви просто бажаєте розстелити пледик і полежати на чистому березі або скористатися мангалом, і 70-110 грн за столик чи альтанку і 10 грн за автостоянку відповідно за цілий день. Для учасників АТО та дітей все безкоштовно.

Так, повертаючись до теми, як спочатку малі дії впливають на глобальні процеси, ми бачимо, що обирати варто завжди позитивне мислення і не тільки вірити у зміни, але і самому робити їх чи хоча б починати з допомоги іншим.

Від себе ж додам – бережіть те, що роблять люди. Бо коли вони ще тільки думали про це, у їхніх мріях жили і ваші діти! 

Аріна Сивак

Прочитано 2570 раз

Блоги

Інфляція совісті

Інфляція совісті

Реальна фінансова прірва між олігархами та прости...
Читати далі...
Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x