Патріот

Запрошуємо усіх любителів писати, ділитись своїми враженнями, думками, новинами, цікавою інформацією

  • Головна
    Головна Тут ви можете знайти усі публікації блогу на сайті.
  • Категорії
    Категорії Перелік категорій цього блогу.
  • Теги
    Теги Перелік тегів, котрі були використані у блозі.
  • Блогери
    Блогери Пошук вашого улюбленого блогера з цього сайту.
  • Спільні блоги
    Спільні блоги Знайдіть свої улюблені блоги.
  • Увійти
    Увійти Форма входу

УПА, як символ незалежності та опір поневоленню українського народу.

Додано у в Різне
  • Розмір шрифту: Більше Менше
  • Переглядів: 2941
  • 0 коментарів
  • Підписатися на цей запис

14 жовтня українці святкуватимуть день створення Української повстанської армії, яка обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Матері Богородиці. Ця дата була визначена самими повстанцями — відповідне рішення ухвалив підпільний парламент Українська Головна Визвольна Рада.

100 тисяч солдатів та півмільйона волонтерів — такою була єдина армія у Другій світовій, що представляла українські інтереси та, яка ставила собі за завдання захист українців. Її вояки справді виконали його, попри чисельну перевагу ворогів.

Історик Володимир В'ятрович, Голова Українського інституту національної пам'яті пояснює: "Від самого початку повстанська армія проголосила головною метою створення незалежної української держави. Ця мета суперечила планам усіх інших учасників війни, але її безкомпромісне відстоювання повстанцями перетворило їхню армію в окремий український чинник у Другій світовій. Український визвольний рух став суб’єктом міжнародної політики, рахуватися з яким змушені були всі учасники війни". І хоч на меті вони мали відновлення української державності, проте вважались у часи СРСР «ворогами народу» через опір поневоленню.

На сьогоднішній час досі побутують в Україні радянські міфи про Українську повстанську армію і їх активно підживлює Росія та її проросійські кола.

Найпоширеніший міф – це, звичайно, закиди у співпраці з нацистською Німеччиною і повне заперечення антинімецької боротьби ОУН і УПА. Зазвичай прихильники такого міфу беруть певні справжні випадки, які мали епізодичний характер у 1941 році, і замовчують наступні епізоди, уже боротьби. І так, концентруючись на цьому періоді, заявляють, що ОУН виступала лише за співпрацю з Німеччиною, що українські націоналісти служили в німецьких каральних підрозділах, що УПА була створена теж німецькими спецслужбами.

Ще один міф, що зараз поширюють деякі представники Польщі, мовляв, українські повстанці вбивали поляків – винятково з міркувань етнічної ненависті й радикальної ідеології ОУН, буцімто, аби очистити Україну від інших націй.

Незважаючи на це, рівень підтримки діяльності УПА загалом по країні з роками усе ж зростає. Відповідно до того ж опитування групи «Рейтинг», кількість прихильників їхньої ролі в історії України зросла у два з половиною рази – з 20% до 49% по Україні.

Українська Повстанська Армія боролася за самостійну Україну, воювала проти польських шовіністів Армії Крайової, проти гітлерівської Німеччини і комуно-большевицького Совєтського Союзу. Війна з московськими окупантами велась українськими повстанцями майже 10 років після завершення Другої світової війни.

Перший бій — бій із нацистами відбувся 7 лютого 1943 року біля містечка Володимирець на Волині.  У 1949-му році Головний командир Роман Шухевич реорганізував армію. Невеликі збройні відділи, які продовжили боротьбу — мобільніші, значно легше маневрували та краще надавалися для ведення диверсійних дій та протидії радянській пропаганді. Цей етап боротьби тривав до полонення останнього генерала і командира підпілля Василя Кука у 1954-му.

Останній відомий історикам бій повстанця і чекістів відбувся у 1967 році.

Тому чим краще українці знатимуть власну історію, тим менше довірятимуть вигаданим міфам!

 

Джерела:

https://www.radiosvoboda.org/a/28793692.html

http://elitar.rv.ua/vizvolna-borotba-trivaye/

0

Коментарі

  • Коментарів немає. Залиште першим свій коментар

Залиште свій коментар

Гість Середа, 01 травня 2024

Усі права на авторські матеріали належать сайту Галич давній сучасний.
Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання на сайт Галич давній сучасний, а при передруку в інтернеті –
з активним гіперпосиланням на galych.com.ua.
© 2020 Галич давній сучасний
joomla3x