Вівторок, 20 червня 2017 15:31

Що треба знати про оновлену програму житлових субсидій?

З 1 травня, на підставі внесених урядом змін 26 квітня 2017р. у постанову № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату ЖКГ, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій. На основі змін, у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидентів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

З 1 травня 2017 року житлова субсидія на наступний період не призначатиметься за наявності двомісячної заборгованості з оплати послуг ЖКГ.

Збільшується соціальна норма для непрацездатних

Кабмін встановив норму житла для одержувачів субсидії, сім'я яких складається з одного або двох непрацездатних осіб, у розмірі 75 кв. м на домогосподарство.

Зміни в опалювальний період

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018 рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

Кому повторно необхідно подавати документи на оформлення субсидії?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:
орендують помешкання, якщо закінчився термін дії договору оренди;
мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався;
хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Про що потрібно повідомляти фахівців соцзахисту?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:
склад зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
зміна переліку отриманих житлово-комунальних послуг.

Джерело: Галицька РДА

Прочитано 707 раз
Увійдіть, щоб залишити коментар